<< z5

DAKOTA > FILMOGRAFIE

CHARLOTTE'S WEB (2006)
- Šarlotina Pavučinka
Postava: Fern
Děj: Hlavní hrdinkou filmu je vesnická dívka Fern (Dakota), která se s pomocí pavouka Charlotte (dabuje Julia Robberts) snaží zachránit prasátko Wilbura z řeznického pultu.

DREAMER: INSPIRED BY TRUE STORY (2005)
Postava: Cale Crane
Děj: Trenér závodních koní Ben Crane (Kurt Russell) se spolu se svojí tvrdohlavou dcerou Cale (Dakota) snaží pomoci nemocné kobylce Sonador a dostat ji zpět na závodní dráhu.

NINE LIVES (2005)
Postava: Maria
Děj: Devět žen vypráví svém utrpení a dřině.
WAR OF THE WORLDS (2005)
- Válka Světů
Postava: Rachel Ferrier
Děj: Ray Ferrier (Tom Cruise) a jeho dvě Robbie (Justin Chatwin) a Rachel (Dakota) se snaží útect před invazí mimozemšťanů, kteří chtějí zničit planetu Zemi.

HIDE AND SEEK (2005)
- Hra na schovávanou
Postava: Emily Callaway
Děj: Po smrti manželky a matky se David Callaway (Robert DeNiro) s dcerou Emily (Dakota) odjíždí za město aby na ni zapomněli. Zatímco David si hledá přítelkyni, osaměla Emily si vytvoří imaginárního přítele a potom se začnou dít zvláštní věci.

MAN ON FIRE (2004)
- Muž v ohni
Postava: Pita Ramos
Děj: Bývalý voják Creasy (Denzel Washington) si najde práci v Mexiku jako bodyguard malé Pity (Dakota). Zprvu to bere jako práci, ale pak si s děvčátkem vytvoří nádherný vztah, když jí pak unesou zločinci, rozhodne se mstít.

THE CAT IN THE HAT (2003)
- Kocour
Postava: Sally Walden
Děj: Dva naprosto odlišní sourozenci - rošťák Conrad (Spencer Breslin, *v českém dabingu je to Patrik) a jeho poslušná sestřička Sally (Dakota) zůstanou jednoho odpoledne sami doma a nudí se. Najednou se u nich objeví Kocour s kozelným kloboukem a zábava začíná.

UPTOWN GIRLS (2003)
- Holky z lepší společnosti
Postava: Ray Schleine
Děj: Molly Gunn (Brittany Murphy) je rozmazlená dcera zemřelé rockové legendy s bezstarostným životem. Poté co ztratí zděděné peníze dostane práci jako chůva, jenže její svěřenkyně Ray (Dakota) je trochu více než Molly dokáže zvládnout.

HANSEL & GRETEL (2002)
- O perníkové chaloupce
Postava: Ray Schleine
Děj: Malý Andrew (Thomas Curtis) a jeho sestřička Katie (Dakota) nemohou usnout a tak jejich otec (Daniel Roebuck) sáhne na polici a otevře knihu pohádek a dětských příběhů, aby jí přečetl jednu z jejích nejoblíbenějších pohádek. Tu o zlé čarodějnici a perníkové chaloupce. Přidává však k pohádce vlastní nápady a příběh se v jeho vyprávění stává velkým dobrodružstvím.

TAKEN (mini série) (2002)
- Uneseni
Postava: Allie Clarke Keys
Děj: Mimozemšťani chtějí prozkoumat zemi, zaměří se proto na rodinu Keysových a Clarkových a po několik generací je unášejí aby si vytvořili geniálního zvěda s nadlidskými schopnostmi Allie (Dakota), netuší však, že existuje centrála pro výzkum mimozemšťanů, kde se rodina Crawfordových snaží přijít na tajemství mimozemšťanů.

SWEET HOME ALABAMA (2002)
- Holka na roztrhání
Postava: Melanie v deseti letech
Děj: Melanie (Reese Witherspoon) je mladá, krásná a úspěšná, zamilovaná do mladého, krsáného a úspěšného syna starostky, který ji požádal o ruku. Víc štěstí by snad Melanie ani nemohla mít, kdyby tu nebylo její pořád platné manželství s jistým Jakem, kterého si kdysi přiopilá vzala. A tak se musí vydat do rodného městečka v Alabamě a přinut ho aby podepsal rozvodové listiny. Jenže z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlápek a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést

TRAPPED (2002)
- 24 hodin
Postava: Abby Jennings
Děj: Karen (Charlize Theron) a William (Stuart Townsend) Jenningsovi jsou úspěšní, mají dokonalé manželství a krásnou holčičku Abby (Dakota). Joe (Kevin Bacon) a Cheryl (Courtney Love) Hickeyovi se po smrti jejich malé dcerky rozhodli spolu s bratrancem Marvinem (Pruitt Taylor Vince) unášet malé děti z bohatých rodin a vydírat jejich bezmocné rodiče. Tentokrát si ale vybrali špatnou rodinu, netušili totiž, že Jenningsovi vezmou záchranu do svých rukou.

I AM SAM (2001)
- Jmenuji se Sam
Postava: Lucy Diamond Dawson
Děj: Sam Dawson (Sean Penn, *za tuto roli nominován na Oscara) je starostlivý otec, který miluje svoji dceru Lucy (Dakota Fanning) a cítí se být tím nejšťastnějším chlapem pod sluncem. Problém je v tom, že jeho mentální vývoj se kdysi zastavil zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Teď ale do hry vstupuje sociální pracovník a tak Samovi hrozí, že mu Lucy bude odebrána, protože ho začíná mentálně převyšovat. Samova případu se ujímá Rita Harrisonová (Michelle Pfeiffer), zkušená právnička, které se však kvůli pracovnímu vytížení značně odcizil její syn. Společně se snaží přesvědčit soud, že si Sam zaslouží být otcem a zároveň se oba dozvídají co vlastně pravá rodičovská láska znamená.

TOMCATS (2001)
- Supersvůdníci
Postava: malá holčička v parku
Děj: Šest kamarádů si slíbí, že se nikdy neožení a každý přispěje do společného fondu tisícem dolarů. Všechno získá ten, kdo poslední zůstane svobodný. O sedm let později jsou svobodní pouze dva - Michael (Jerry O'Connell) a Kyle (Jake Busey). Společná kasa se mezitím rozrostla na půl miliónů dolarů. Zoufalý Michael musí splatit ohromný dluh a tak se snaží dostat Kyla do manželství se sexy Natálií (Shannon Elizabeth) "ztracenou láskou Kylova života".

FATHER XMAS (2001)
Postava: Clairee
Děj: Jsou vánoce, 1968 večer a malá Clairee (Dakota) čeká na vánoční dárky a chce se něčím zabavit, chce si hrát se svým bratrem Mickeym, ten jí ale pořád odstrkuje a dělá jí naschvály. Vysvětluje zvědavé Clairee, že Santa Claus neexistuje a že tento rok ani žádné dárky nebudou, protože jejich otec zachraňuje zemi ve válce v dalekém Vietnamu.